مقالات

متناسب بودن اهرم ها و کابین تراکتور برای راننده

مفهوم کلی ارگونومی و اصول کاری

مهندسی انسانی یا ارگونومی به جنبه سیستم و رابطه انسان و ماشین آلات سر و کار دارد. که به معنای متناسب بودن اهرم ها و کابین تراکتور برای راننده یا اپراتور است. به این زمینه که با هدف متناسب سازی ماشین آلات با انسام یا بدن انسان گفته می شود. به اصطلاح ارگونومی گفته می شود. ارگونومی (ergo = کار؛ nomos = قوانین در یونانی) اخیراً عملاً به یک زمینه تخصصی تبدیل شده است. هدف از ارگونومی یا آسایش اپراتور در هنگام کار که طب کار هم گفته می شود آن است. که فرد درگیر با کار یا درگیر با ماشین آلات و یه حتی به طور ساده راننده تراکتور در حین کار و عملیات از راحتی و آسایش فیزیکی و روانی برخوردار باشد. تا حداکثر کارایی را در یک مدت طولانی داشته باشد.

 ارگونومی

نتیجه ارگونومی نیز دستیابی به استفاده منطقی از توانایی های انسانی و انطباق بهینه موقعیت کاری با این قابلیت ها است. علم ارگونومی ناظر بر این مطلب است. که ادوات و ماشین هایی که فرد با آن مرتبط است متناسب با ویژگی های خود فرد تنظیم می شود. ارگونومی که به عنوان سیستم انسان-ماشین-محیط شناخته می شود.

اپراتور و محیط کاری

با ماشین، اپراتور و محیط کاری آن به عنوان یک سیستم کامل که بر عملکرد کار مورد نظر تأثیر می گذارد. سر و کار دارد. به طور خاص برای تراکتور به عنوان متناسب بودن اهرم ها و کابین تراکتور برای راننده شناخته می شود. ارگونومی مطالعه طراحی تجهیزات و وسایلی است. که متناسب با بدن انسان، حرکات و توانایی های شناختی آن باشد. با محیط کار فیزیکی، طراحی ابزار و فناوری، طراحی ایستگاه کاری، نیازهای شغلی و بارگذاری فیزیولوژیکی و بیومکانیکی روی بدن سروکار دارد.

ارگونومی در طراحی تراکتور و ادوات کشاورزی

جنبه های ارگونومیک در حین استفاده در ماشین آلات کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا اپراتور باید ماشین را در مزرعه به کار ببرد. خستگی فیزیولوژیکی و روانی بر عملکرد اپراتور یا راننده تأثیر می گذارد. هدف ارگونومی نه تنها بهبود عملکرد کاری بلکه بهبود آسایش انسان و همچنین ایمنی است. اگر جنبه های ارگونومیک به درستی مورد توجه قرار نگیرد. عملکرد سیستم ضعیف خواهد بود و زمان کار موثر کاهش می یابد. هدف ارگونومی طراحی محل کار به گونه ای است. که با قابلیت های فیزیولوژیکی، روانی و رفتاری کارگران مطابقت داشته باشد. عوامل زیادی در حین کار به عنوان استرس بر اپراتور عمل می کنند.

تنش های بدنی در آرگونومی

این تنش‌ها ممکن است به دلیل حجم کار، بی‌حرکتی برای کار طولانی‌تر، دمای محیط، رطوبت نسبی، ارتعاشات، صدا، گرد و غبار، دود و سایر گازها باشد. احساس احتمال تصادف در حین کار، محصور شدن فضا، بار بیش از حد اطلاعات مورد رسیدگی و غیره منجر به خستگی روانی می شود. در طول مطالعات ارگونومیک، این تنش ها را می توان بر حسب فشار بر اپراتور اندازه گیری کرد. مهمترین فشارهای فیزیولوژیکی مربوط به فعالیت قلب، تنفس، ناراحتی، خستگی عضلانی و غیره است. برای اندازه گیری فشار روانی، استرس روی چشم، کاهش شنوایی، خطاها، سرعت کار، عملکرد کاری بیشتر در مطالعات مورد استفاده قرار می گیرد.

تنظیم پدال کلاچ برای آرگونومی

پدال کلاچ در تراکتورها می باشد. تنظیم بودن پدال کلاچ برای شخص راننده تراکتور تأثیر بسیار مهمی در راحتی و تسلط فرد بر تراکتور دارد. ارتفاع پدال کلاچ برای هر شخص با توجه به قد و ویژگی های فیزیکی او تعیین می شود. اگر ارتفاع پدال کلاچ درست تنظیم نشود. روی زانوها فشار آورده و در طی زمان باعث آسیب به زانوها می شود. پس یکی از کارهای مهم برای هر اپراتور تراکتوری تنظیم پدال کلاچ متناسب با قد و قامت خودش می باشد. ارتفاع پدال را باید طوری تنظیم کنیم که وقتی به راحتی پدال را می فشاریم. کلاچ کاملا گیربکس را آزاد کند و دنده ها راحت جا بخورد و وقتی پدال را رها می کنیم. گیربکس کاملا درگیر باشد. باید فرد در هنگام کنترل پدال کلاچ، پاشنه پا به روی زمین باشد. با کمترین نیرو این کار را انجام دهند. بدون اینکه کلاچ سفت باشد و راننده مجبور نیروی زیادی را وارد کند.

نحوه تنظیم صندلی تراکتور

به عنوان مثالی دیگر، صندلی تراکتور را باید به نحوی تنظیم کنید. که زوایای دست شما برای کنترل فرمان ۹۰ درجه باشد. به میزانی صندلی جلو باشد که پاهای شما راحت به پدال برسد. پشت کمر شما پُر باشد. یعنی بدون اینکه از صندلی جلو بیایید، پایتان به کلاچ برسد. کم باید در حین رانندگی راست باشد و با ران بدن، ۹۰ درجه زاویه بسازد. گردن باید حتی الامکان به صورت قائم باشد. مواردی از این قبیل که در دراز مدت سلامتی طولانی مدت راننده تراکتور را تضمین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *