مقالات

تراکتور چیست، تاریخچه و ویژگی ها

جنبه های ناشناخته تراکتورهای چرخ دار غول پیکر چیست؟ تراکتور چگونه ساخته می شود؟ تراکتور چه کار می کند؟ تراکتورها، که اغلب در کاربردهایی که قدرت مهم‌تر از سرعت است. دیده می‌شوند. معمولاً هنگام کشیدن یا هل دادن بارهای سنگین به کمک می‌آیند. تراکتورها می توانند به راحتی حرکت کنند. در حالی که رانندگی با وسایل نقلیه دیگر در جاده های نامناسب یا در خشکی بدون جاده مانند مزارع غیرممکن است. در واقع طبق قوانین برای رانندگی تراکتور داشتن گواهینامه ویژه کلاس F الزامی است. اما در اکثر جاها کسانی که گواهینامه ندارند. با توجه به شرایط وسیله نقلیه و محیط به راحتی می توانند تراکتور رانندگی کنند.

گروه سنگین و متوسط که شامل تراکتورهای سنگین و متوسط

ITM 1500 4WD
ITM 4120 4WD
ITM 399 4WD
ITM 399 2WD
ITM 800 4WD
ITM 475 2WD
ITM 800 2WD
ITM 485 4WD
ITM 485 2WD
ITM 475 4WD

تراکتورهای سبک باغی شامل  تراکتورهای سبک و باغی

ITM 455 4WD-ITM 470 4WD-ITM 470 2WD-ITM 950

همچنین می شنویم که تراکتورهایی که بیشتر در روستاها و مزارع کشورمان دیده می شوند. در کشورهای دیگر برای مصارف مسابقه ای استفاده می شوند. با این حال، این مدل‌ها به‌طور ویژه برای رسیدن به سرعت‌های بالا اصلاح می‌شوند. زیرا به طور معمول حداکثر سرعت تراکتورها از 50 کیلومتر در ساعت تجاوز نمی‌کند. که برای مدل‌های دارای موتور توربو معتبر است. بزرگترین تفاوت تراکتورهایی که در روستاها به آنها موتور می گویند. چرخ های بزرگ عقب آنهاست. بنابراین، به موازات اثر افزایش قطر، دور چرخ نیز افزایش می‌یابد. حتی اگر تعداد دورها کم باشد. می‌توان مسافت بیشتری را طی کرد. با وجود این، سرعت هنوز کم است. زیرا هدف اولیه، نیروی انتقال یافته به چرخ ها است، نه سرعت چرخش.

تراکتور-مشخصات-چیست ؟

همانطور که از مبحث نحوه عملکرد گیربکس در شماره های قبلی مجله ما به یاد دارید. در سیستم های انتقال قدرت مکانیکی، حرکت از موتور پس از عبور از کلاچ به دنده های با قطرهای مختلف در جعبه دنده می رسد. به این ترتیب سرعت خودرو در بازه های زمانی مشخصی تنظیم می شود. اما در عین حال توان انتقالی نیز تغییر می کند. دنده هایی که برای قدرت بسیار بیشتر و سرعت کم در اولین برخاستن استفاده می شوند. این فرصت را برای غلبه بر مشکل می دهند. در تراکتورها نیز وضعیت به همین منوال است. به عبارتی تعادل بین سرعت و قدرت با پیشرانه برقرار می شود. درست است که تراکتورهایی که گشتاور بالا را در اولویت قرار می دهند برای استفاده در کارهای سنگین به جای رانندگی در ترافیک ساخته شده اند. اولین چیزی که هنگام صحبت از تراکتور به ذهن می رسد. شخم زدن است.

پیشرفت چشمگیر

به لطف دستگاه مخصوص اضافه شده به پشت. می توان شیارهای مورد نظر را باز کرد. خاک را تهویه کرد و کارهای مشابهی را انجام داد. در عین حال، چرخ‌های عقب با قطر بزرگ، قدرت را برای حرکت در زمین صاف و ناهموار منتقل می‌کنند. سطح در تماس با زمین در چرخ های بزرگ بسیار گسترده تر است. خطر غرق شدن کم است. علاوه بر این، چرخی که دارای دندانه های ضخیم و بدنه بیرونی بسیار قوی تر است. به راحتی آسیب نمی بیند و نمی ترکد.

اولین دستگاه تراکتور

اولین دستگاه های دارای سیستم قدرت مورد استفاده در مزارع در اوایل قرن 19 ظاهر شدند. یکی از اولین نمونه ها به نام موتور قابل حمل در انگلستان در سال 1812 توسط ریچارد ترویتیک ساخته شد. اولین نمونه که مانند قطارها با بخار نیرو می گیرد. موتور انبار نامیده می شود. حدود 50 سال پس از نمونه مورد استفاده در تجارت ذرت، اولین وسیله نقلیه مشابه تراکتورهایی که امروز می شناسیم ساخته شد. در مثال جدید از انگلستان، از اسب ها برای حمل و نقل از مکانی به مکان دیگر استفاده می شد. اما می توانست به تنهایی در محیط کار عمل کند. مطابق با شرایط آن زمان، حرکت از موتور که در جلو شبیه قطار بخار است. توسط یک زنجیر بلند به محور عقب منتقل می شد. البته میزان خرابی چنین دستگاهی بسیار بالا بود.

نحوه  استفاده از تراکتور

به طور کلی کنترل با گاز، ترمز، پدال کلاچ و فرمان مشابه خودروها است. اما تراکتورها دارای پدال بیشتری هستند. کلاچ در سمت چپ و پدال گاز در سمت راست وجود دارد. اما دو پدال ترمز در بین آن ها وجود دارد. این به دلیل کنترل بهتر است. پدال های ترمز چرخ های چپ را در سمت چپ و چرخ های راست را در سمت راست متوقف می کنند. بنابراین، امکان چرخش در یک منطقه بسیار باریک وجود دارد. پدال پنجم که نزدیک به صندلی است. دیفرانسیل را قفل می کند تا از لغزش احتمالی جلوگیری شود. در حالت عادی از آنجایی که چرخ های داخلی و خارجی در حین پیچ ها چرخش های متفاوتی انجام می دهند. دیفرانسیل آن را متعادل می کند.

دیفرانسیل تراکتور

اما اگر یکی از چرخ های عقب فرو رفت. می توان از این قفل برای جلوگیری از چرخش بیش از حد یعنی لغزش آن استفاده کرد. تفاوت دیگر کنترل از اهرم پدال گاز است. راننده ای که با سرعت آهسته و ثابت حرکت می کند. می تواند دریچه گاز را از روی دسته درست کند. بدون خسته شدن، زمین را کنده کند.

تصادفات تراکتور

نیمی از تصادفات مربوط به تراکتور به واژگونی مربوط می شود. 32 درصد از این تصادفات منجر به فوت می شود. اگر قسمت بالا باز باشد. وضعیت خطرناک تر است. خطر مرگ پس از واژگونی در تراکتورهای دارای قفس و تسمه محافظ فولادی کمتر است. یکی از مشکلات مرکز ثقل است که نزدیک به عقب و بالاست. تراکتورهایی که از سربالایی با شیب تند بالا می‌روند. می‌توانند به طور ناگهانی سالتو کنند. برای جلوگیری از این امر وزنی به قسمت جلو اضافه می شود. به دلایل ایمنی نباید برداشته شود. گاهی اوقات، ممکن است به دلیل بارگذاری بیش از حد یا شکاف کانال در طرفین واژگون شود. تراکتورها باید دارای لوله های فولادی در پشت راننده باشند. که از واژگونی محافظت کنند. طبیعی است. که تراکتورهایی که در جلو موتور دارند و عموماً اگزوز در جلو دارند سروصدا دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *